השקעות נדל"ן בישראל

כל ישראלי חולם על חופש ועצמאות כלכלית אבל מעטים הישראלים שמבצעים פעולות שיקדמו אותם לעבר העתיד הורוד. זה לא סוד שכדי להגיע לשם, צריך להשקיע ואחת ההשקעות המשתלמות ביותר היא – נדל"ן.

בתחום השקעות הנדל"ן לא חסרות הזדמנויות אבל השאלה היא כמה מההזדמנויות האלו מוצלחות ועד כמה הן ישרתו אתכם לעבר החלום ויקדמו אתכם צעד קדימה בדרך למטרה. אפשר להשקיע בנכסים, קרקעות ומבנים עסקיים וגם ניתן להשקיע בארץ ובחו"ל. מיד, נסקור את הסיבות להשקיע בנדל"ן בארץ ונרחיב על היתרונות והחסרונות בין השקעה במרכז הארץ לפריפריה. כל המידע נמצא כאן:

השקעה בנדל''ן

"השקעה בנדל"ן" היא כותרת מפוצצת שלרבים לא אומרת יותר מדי ואנחנו כאן כדי להסביר בדיוק למה השקעה בנדל"ן היא כל כך משתלמת על פני השקעות פופולאריות אחרות. כאשר משקיעים בנדל"ן, בדגש על נכסים פרטיים או עסקיים, ניתן להרוויח פעמיים. פעם אחת על עליית הערך העתידית של הנכס ובפעם השנייה על השכרת הנכס לשוכרים. יתרון זה הוא חשוב מאוד ומשותף להשקעות נדל"ן בכל העולם, כעת נתמקד ביתרונות הרבים שיש לרכישת נדל"ן בישראל.

השקעה בנדל''ן ישראלי

מחפשים הזדמנויות להשקיע בנדל"ן?
אל תפספסו את כל היתרונות שיש למשק הישראלי להציע לכם:

1. הנחה במס הכנסה – כבר הזכרנו שבהשקעה בנדל"ן מרוויחים פעמיים, במיוחד תשואה שנתית על השכרת הנכס. הידעתם? בישראל, בעלי הנכסים לא משלמים מס על התגמול שהתקבל מהשכרת הדירה (עד תקרה מסוימת) וזו הטבה שיכולה להשאיר אצלם בארנק סכום לא קטן במהלך השנים ולהפוך את ההשקעה למשתלמת במיוחד.

2. מינוף – אתם גרים בישראל וזה הבית שלכם, אל תפספסו את הזדמנות המינוף שהבנקים המקומיים יכולים לתת לכם על הנכסים שבבעלותכם. כך תוכלו להגדיל את ההון העצמי שלכם ולהתקרב לעתיד הכלכלי הורוד והנחשק.

3. קרוב לעין קרוב ללב – כאשר אתם קונים נכס להשקעה בארץ, אתם יכולים לראות אותו בעיניים ולהרגיש שרכשתם משהו פיזי, על פני רכישת נכס בחו"ל ולהרגיש שרכשתם נייר. הרגשת ההתקדמות בדרך למטרה תהיה הרבה יותר גדולה ויעילה עבורכם.

4. שליטה – ברכישת נכס להשקעה בארץ, תהיה לכם שליטה מלאה על כל האספקטים השונים. החל מבחירת השוכרים שתרצו לנכס שלכם ועד להתנהלות מול אנשי מקצוע שונים. השקעה בנדל"ן בארץ אחרת משאירה משקיעים ללא שליטה מאחר והם לא מבינים את השפה, הם לא יכולים להתנהל מול אף גורם מקצועי או מול הרשויות והם משאירים את השליטה בידי חברת צד ג'.

השקעה במרכז הארץ לעומת הפריפריה

הבחירה באזור ההשקעה היא לא פשוטה מאחר ולכל צד יש יתרונות וחסרונות. לעיתים, מה שיקבע בכלל את האזור יהיה המצב ההתחלתי הראשוני שלכם והרקע הכלכלי שלכם.

בכל זאת, ריכזנו עבורכם את היתרונות והחסרונות בהשקעות באזורים שונים בארץ:

1. מחיר הנכסים – זה ידוע שאותו נכס עם אותם המאפיינים שיעלה בפריפריה X, יעלה באזור המרכז הרבה יותר. יש כאלו שיטענו שהאזור טוב יותר ויש כאלו שלא, מה שבטוח גם ניתן לצפות לעליית ערך גבוהה יותר באזור המרכז.

2. ביקוש – כל משקיע חייב לקחת בחשבון את נושא הביקוש לפני רכישת נכס. עד כמה אטרקטיבי לשכור את הנכס? עד כמה האזור פופולארי? ואפילו עד כמה יהיה קל למכור אותו במידת הצורך? הביקוש באזור המרכז הוא גבוה למדי ונדמה שתמיד תהיה שם תנועה לעומת הפריפריה.

3. תמורה לערך כספי – כנראה שהתמורה לדירה שתרכשו באזור הפריפריה תהיה הגבוהה ביותר. תוכלו לרכוש דירות גדולות ומרווחות יותר והאזור יהיה יותר פסטורלי לעומת המרכז.

4. תנאים משתלמים – האמונה הרווחת אומרת שהתנאים בקניית נכס להשקעה במרכז משתלמים יותר וכי ניתן לקבל תשואה מקסימלית.

5. אזורים מתפתחים – למרות שציינו שהביקוש גבוה מאוד באזור המרכז, חשוב לקחת בחשבון כי יש בפריפריה מספר אזורים מתפתחים שהביקוש שלהם יעלה עם הזמן.

לכל אחת מהאופציות יש יתרונות וחסרונות, עובדה שלא הופכת את הבחירה לקלה יותר. אך תמיד תזכרו ששוק הנדל"ן בארץ משגשג וכל בחירה שתעשו תהיה המתאימה ביותר עבורכם אם תתייעצו עם אנשי המקצוע הנכונים ותקבלו את ההחלטות בכובד ראש. לא חסרות הזדמנויות להשקעה בנכסים איכותיים בארץ, אתם צריכים לפתוח את העיניים, ללמוד את השטח ולבצע את הבחירות הטובות ביותר עבורכם.

לסיכום, אם אתם מתכוונים להשקיע בנדל''ן, אל תוותרו על השקעה בישראל

בישראל שוק הנדל"ן בצמיחה, האוכלוסייה גדלה, הביקוש גדל, עליית הערך של הדירות הולך וגדל לאורך השנים ולכם נשאר רק לבחור באיזה נכס להשקיע. במהלך המאמר הצגנו מדוע כדי לכם לבחור להשקיע בנדל"ן ישראלי והרחבנו על היתרונות והחסרונות של השקעה באזורים שונים בארץ.

קבוצת מילניום פועלת למענכם, החברה דואגת לכם למגוון פתרונות בתחום הנדל"ן. אחד השירותים שאנחנו מציעים למשקיעים בארץ הוא ייעוץ משכנתאות. ייעוץ איכותי יעזור לכם למקסם את המצב הנתון שאתם נמצאים בו ויקדם אתכם צעד נוסף לעבר המטרה הנכספת.

בהצלחה!

דילוג לתוכן